Telefon: +964 773 451 3320

Arama

Arama Sonuçları :

IKBY Yatırım Kanunu

IKBY, bölgeye yatırım çekebilmek amacıyla 2006 yılı Temmuz ayı içerisinde imzalanan yeni yatırım kanununu 2007 yılı başında yürürlüğe sokmuştur. Kanunda yer alan bazı önemli hükümler aşağıda özetlenmiştir. IKBY’ye bağlı illerde (Erbil, Süleymaniye, Dohuk) yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların yatırım kanununu etraflıca incelemesinde fayda bulunmaktadır.

devamı...

Ninevah Eyaleti (Musul) Yatırım Teşvik Kanunu

Irak’a yatırımların teşvik edilmesini teminen 2007 yılı başında merkezi yönetim tarafından yürürlüğe koyulan ve Başkenti Musul olan Ninevah eyaletinde de uygulanmakta olan ulusal yatırım kanununun bazı temel maddeleri aşağıda özetlenmiştir. Yatırım kanunun İngilizce dilindeki tam metnine http://www.mosulinvestment.org/investment%20law%20english.pdf internet adresinden ulaşılması mümkündür.

devamı...

İhracat

Shedu Irak ekibimizle 'Irak'a açılan kapınız' sloganı ile ihracatçı firmalara başta IKBY (Erbil,Süleymaniye, Dohuk), Musul ve Kerkük olmak üzere Kuzey Irak'ta, genelde ise tüm Irak'ta yeni iş imkanları yaratmak için çalışıyoruz.

devamı...

Şirket Profili

Shedu Irak, Türk firmalarının Irak pazarındaki her tür ticari ve ekonomik faaliyetini desteklemek ve geliştirmek, yabancı firmalar için ise başta Irak olmak üzere hızla gelişen Orta Doğu pazarında yeni ticaret ve yatırım fırsatları yaratmak ve mevcut faaliyetlerini geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

devamı...

Yatırım

Irak merkezi hükümeti ve IKBY yürürlüğe konulan Yatırım Teşvik Kanunları ülkede yatırım yapacak şirketler için son derece olumlu hükümler içermektedir. Shedu Irak olarak yeniden yapılandırma sürecindeki Irak'a yabancı firmaların daha fazla yatırım yapması, ülke halkının refah düzeyinin artması için çalışıyoruz.

devamı...

Şirket ve Şube Kuruluşu

Sayısız iş olanakları ve yatırım fırsatları sunan Kuzey Irak'ta çoğunluğunu Türk firmalarının oluşturduğu pek çok yabancı firma yeni bir şirket kurmakta veya merkez organizasyonlarına bağlı şube açmaktadır.

devamı...