Telefon: +964 773 451 3320

Arama

Arama Sonuçları :

IKBY Yatırım Kanunu

IKBY, bölgeye yatırım çekebilmek amacıyla 2006 yılı Temmuz ayı içerisinde imzalanan yeni yatırım kanununu 2007 yılı başında yürürlüğe sokmuştur. Kanunda yer alan bazı önemli hükümler aşağıda özetlenmiştir. IKBY’ye bağlı illerde (Erbil, Süleymaniye, Dohuk) yatırım yapmayı planlayan yatırımcıların yatırım kanununu etraflıca incelemesinde fayda bulunmaktadır.

devamı...

Ninevah Eyaleti (Musul) Yatırım Teşvik Kanunu

Irak’a yatırımların teşvik edilmesini teminen 2007 yılı başında merkezi yönetim tarafından yürürlüğe koyulan ve Başkenti Musul olan Ninevah eyaletinde de uygulanmakta olan ulusal yatırım kanununun bazı temel maddeleri aşağıda özetlenmiştir. Yatırım kanunun İngilizce dilindeki tam metnine http://www.mosulinvestment.org/investment%20law%20english.pdf internet adresinden ulaşılması mümkündür.

devamı...

Yatırım

Irak merkezi hükümeti ve IKBY yürürlüğe konulan Yatırım Teşvik Kanunları ülkede yatırım yapacak şirketler için son derece olumlu hükümler içermektedir. Shedu Irak olarak yeniden yapılandırma sürecindeki Irak'a yabancı firmaların daha fazla yatırım yapması, ülke halkının refah düzeyinin artması için çalışıyoruz.

devamı...